Modelace odstálých boltců

 
Operace odstálých ušních boltců se provádí nejčastěji v místním znecitlivění ambulantně bez nutnosti hospitalizace. Princip zákroku spočívá v modelaci chrupavky a ve změně postavení boltce vzhledem k hlavě.

Operace se provádí ze zadní strany boltce
, jizva je tedy skrytá. Na viditelné části ucha žádné jizvy nejsou. Vzhledem k tomu, že chrupavka má tvarovou paměť a měla by tendenci vracet se po zákroku do původní polohy, je nutné provést ztenčení chrupavky, což se provádí vysokofrekvenční bruskou. Poté se chrupavka namodeluje do požadovaného tvaru a postavení a v této poloze se zafixuje pomocí vnitřních stehů. Při operaci odstálých boltců lze také upravit tvar či velikost ušních boltců.

Po zákroku je nutno počítat s hojením asi 2 týdny, během kterých se nosí nejdříve obvaz, později obvazová čelenka na hlavě. Po této době je možno se vrátit k běžným činnostem s vyloučením sportovních aktivit, kde by mohlo dojít k poranění boltců, jako jsou například míčové sporty. Na hlavě se již žádný obvaz nenosí, ale na noc doporučujeme nosit sportovní čelenku na uši nebo čepici, aby nemohlo dojít ve spánku k přeležení boltce. Takto doporučujeme chránit boltce do konce 5. až 6. týdne po operaci.

Po operaci odstálých boltců je pravidelně přítomná snížená citlivost uší, která se během několika měsíců vrátí zpět k normálu. Během této doby je nutno chránít boltce před prochladnutím a před změnami teplot zejména v zimním období.


 

Cena modelace odstálých boltců

 
Otoplastika plastika odstálých boltců11 900,-
Otoplastikajednostranná operace7 000,-

V ceně je místní anestezie, všechny pooperační převazy a kontroly.
 
 
 
 
 

máte dotazy? Napište nám!

 

nebojte se nás zeptat