Operace vrásek obličeje

 
Face lift je anglický název pro operaci vrásek obličeje. Principem zákroku je vypnutí povolené tkáně na obličeji a horní části krku. Při zákroku se provádí buď vypnutí kůže samostatně (tzv. kožní lifting) nebo zároveň s vypnutím kůže i vypnutí povrchní svalověvazivové vrstvy (SMAS lifting).

K tomu je možno přidat ještě zákrok na podbradku – odstranění nadbytečného podkožního tuku, nebo vypnutí svalů krku. Jizvy po operaci jsou umístěny před a za boltcem, případně pod bradou. Jsou velmi nenápadné, zejména s delším časovým odstupem.

Face lift
je možno rovněž provést u žen, u kterých se teprve začínají objevovat první příznaky stárnutí a poklesu měkkých tkání na tvářích. Této méně náročné variantě operace vrásek obličeje se říká minilifting a zákrok se soustřeďuje pouze na změny na tvářích. Jizva je přítomná pouze před boltcem. Zákrok má kratší rekonvalescenci a znamená kratší domácí léčení.

Operace vrásek obličeje
provádíme v analgosedaci, což je kombinace místního znecitlivění a povrchního spánku. Propuštění domů přichází v úvahu po stabilizaci stavu druhý den ráno. Po operačním zákroku je nutné pečlivě dodržovat pooperační péči a dbát pokynů operatéra, zajistit si klidový režim, nosit zprvu obvaz na celé hlavě a později speciální pooperační elastický návlek. Hojení a výsledný efekt face liftu je tedy ovlivněn i samotnou péčí o jizvy, které postupně blednou až se stávají časem velmi nenápadnými.
Rekonvalescence po operaci vrásek obličeje je i individuální a vyžaduje asi 10 dní až 3 týdny domácího léčení podle typu zákroku. K úplnému zahojení dochází po 5 až 6 týdnech od operace.


 

Ceny faceliftu, miniliftingu a analgosedace

 

Facelift plastika obličeje29 000 - 43 000,-
Minilifting19 900 - 24 500,-
Analgosedace3 600,-
Jednodenní pobyt na pooperačním pokoji 1 000,-
 

Ceník aplikace Dysportu k vyhlazení vrásek

 

Vrásky mezi obočím 2800,- Kč
Vrásky mezi obočím a na čele 5100,- Kč
Vrásky mezi obočím 3 600,-
Vrásky na čele samostatně bez kořene 2400,- Kč
Vějířky vrásek u zevních koutků očí 3500,- Kč
Vrásky na čele samostatně bez kořene 2400,- Kč
Všechny uvedené oblasti 8400,- Kč
Vrásky horního rtu 1400,- Kč
Podpaží–snížení pocení–hyperhidrosis 6200,-Kč
 
 
 
 
 

máte dotazy? Napište nám!

 

nebojte se nás zeptat