Plastiky převislého či uvolněného břicha

 
Plastika břicha (abdominoplastika) řeší problém povislé kůže a rozestup svalů břišní stěny, ke kterému dochází nejčastěji po porodu či výrazném zhubnutí. Vzhled břicha lze upravit odstraněním nadbytku kůže a snížením podkožní tukové vrstvy. Plastikou břicha lze částečně řešit i strie (pajizévky), které vznikají jako následek rychlého roztažení kůže při těhotenství nebo jiným váhovým přírůstkem.

Plastika břicha je operací nejen estetickou, ale zaručí i dlouhodobý efekt v zastavení procesu povolování břišní stěny. Při zvýšeném výskytu tukové vrstvy lze současně provést s plastikou břicha liposukci (odsátí přebytečného tuku). Vhodnější je však plastiku břicha doplnit liposukcí s odstupem několika týdnů.

Operace břicha se neobejde bez jizvy. Řez je však veden tak, aby jizvu bylo možno skrýt do spodního prádla či plavek. Časem jizva vybledne a stane se méně nápadnou.

Efekt abdominoplastiky je dlouhodobý. Pokud nedojde k výrazným váhovým změnám, není třeba zákrok opakovat.
Plastika břicha se provádí v celkové anastezi . Propuštění domů přichází v úvahu po stabilizaci stavu druhý den ráno. Zákrok vyžaduje důkladnou pooperační péči a dodržování pokynů operatéra. Doba hojení je asi 2- 4 týdny po operaci.
Cena podle typu zákroku: abdominoplastika - plastika břicha - 20900,- až 29500,-Kč. Celková anestezie stojí 5100,-Kč, jednodenní pobyt na pooperačním pokoji 1000,-Kč. V ceně jsou pooperační převazy a kontroly.

 

Cena plastiky břicha

 

plastika břicha - mini 22 900,-
plastika břicha - plná 29 900,-
s korekcí diastázy 33 500,-

 
 
 
 
 

Máte dotazy? Napište nám!

 

nebojte se nás zeptat